Ešte jeden večierok s Ústavom pre kultúru vojvodinských Slovákov

Pravidelné stredajšie posedenia novosadských matičiarov sú bohatšie o ďalšie stretnutie, ktoré sa konalo 03. novembra 2010 v miestnostiach SKUS-u P. J. Šafárika. Tentokrát s témou činnosť Ústavu pre kultúru vojvodinských Slovákov v roku 2010.

Z tej príležitosti predseda MOMS Nový Sad Jaroslav Feldy medzi hŕstkou matičiarov privítal zamestnankyne ÚKVS Natašu Simonović a Katarínu Mosnákovú, ktoré odprezentovali bohatú a rozmanitú činnosť našej najmladšej ustanovizne kultúry. Bolo to zároveň tretie stretnutie MOMS-u a ÚKVS. Elektornická databáza, edukácie, výstavy, fotokonkurzy, knižné vydania, 30. ročník Festivalu slovenskej populárnej hudby Zlatý kľúč boli len niektoré z Ústavom zrealizovaných a tuná predstavených akcií. Všetko bolo spestrené aj powerpointovou prezentáciou a fotografiami k jednotlivým akciám, hoci musíme sa priznať, chýbali v organizácii večierka niektoré hudobné čísla, alebo aj výstava či umelecký prednes poézie, na ktoré nás novosadskí matičiari už nejako zvykli.

Pri tejto príležitosti ÚKVS daroval MOMS-u Nový Sad monografiu Padina II. a Chrestomatiu slovenskej vojvodinskej poézie autora Víťazoslava Hronca, ktorých spoluvydavateľom je Ústav, potom balíček pohľadníc, ako aj dve CD so skladbami Zlatého kľúča 2010. Všetci prítomní mali možnosť zobrať si pohľadnice, ktoré znázorňujú slovenskú vojvodinskú kultúru a ktoré ÚKVS vydal ako výsledok I., II. a III. kola fotokonkurzu.
Katarína Mosnáková
P