Detské divadlo

Premiéra detského divadla Číčkoviny

V stredu, 4. júna, v rámci matičného večierka, v sieni SKC P. J. Šafárika bola premiéra divadelného predstavenia Číčkoviny na text Anny Majerovej, v podaní Detskej divadelnej sekcie Šafárika a v réžii Samuela Medveďa.
Členmi tejto sekcie sú žiaci novosadských základných škôl, ktoré navštevujú hodiny slovenčiny a vedie ju profesor Samuel Medveď. V predstavení, ktoré je o tom čo zažili číčkovia a vtáci keď sa ocitli v meste, s veľlkou radosťou zahrali Frančesko Kubelák, Nikola Kovačević, Čila Šanta, Teodora Obrenov, Darko Stojiljković, Andrej Dišpiter, Aleksa Aleksov a Ivana Rosić. Mladí herci sa s týmto divadielkom zúčastnili na divadelnej prehliadke 3xĎ v Starej Pazove, kde sa režisérovi dostalo uznanie za pestovanie jazykovej kultúry.
V pokračovaní programu sa básničkami a pesničkami obecenstvu predstavili aj títo žiaci Mina Lukić, Jovan Taušan, Aleksa Šimela, Una Pažitnajová, Andrej Horník, Čila Šanta, Janko Maksić a Mária Čemanová. Samozrejme, večierku sa zúčastnili aj prednášatelia slovenčiny na novosadských základných školách.
Za pekný program sa poďakovala predsedníčka novosadského MOMSu Jarmila Struhárová a vyjadrila nádej, že sa naše deti budú častejšie zúčastnovať na matičných večierkoch.

 

J.S.